Rusya savaş pozisyonunda! İşte olası işgal planı

Hürriyet’in haberine göre Rusya – Ukrayna krizinde ntansiyonu artıracak yeni bir açıklama ise ABD’den geldi. CBS NEWS’a konuşan bir ABD’li yetkili bölgedeki Rus birliklerinin savaş pozisyonuna geçtiğini belirtti. Adı açıklanmayan yetkili bu bilgiye elde edilen uydu görüntüleri ile ulaşıldığının altını çizdi. Yetkili, ABD’nin Rusya’nın hafta sonuna kadar Ukrayna’ya saldıracağına inandığını, ancak saldırının ne şekilde olacağının henüz belli olmadığını söyledi.

620b56b3ae298b3387418c80

Ukrayna’yı adeta kuşatan Rusya’nın sınırda 100 binin üzerinde askeri bulunuyor. Batılı istihbaratlar gelen yeni bilgiler ışığında Moskova’nın nasıl bir yol izleyeceğine dair yeni bir rapor hazırladı.

PUTİN’İN İŞGAL PLANI

İngiliz basını o raporlara ulaştı ve ‘Putin’in Kiev’i kesme planı‘nı kamuoyu ile paylaştı.

Söz konusu rapora göre, Moskova, Kiev’i ülkenin en iyi savaş birliklerinden kopartmak ve başkenti ele geçirmek için Ukrayna’ya birden fazla yerden saldıracak.

Ukrayna’nın en yüksek eğitimli ve en donanımlı birlikleri ülkenin doğusunda bulunuyor. Son raporlar Rus kuvvetlerinin kuzeyden Kiev’e saldırabileceği ve aynı zamanda çok eksenli bir istilayla doğudaki bu birlikleri hedef alabileceğine dikkat çekiyor.

Rusya’nın Belarus’ta 30 bin muharebe birliği, seçkin Spetsnaz özel kuvvet birimleri, Su-35 savaş uçakları ve S-400 füze savunma sistemi bulunuyor.

620b5792ae298b3386f13c78

Beyaz Rusya’daki güçlerin Ukrayna sınırına yaklaştığı gözlemlendi ve bu durum, ülkenin büyük bir askeri operasyona hazırlandığı yönündeki korkuları artırdı.

620b57a366a97c478cea21c6

YILDIRIM SALDIRISI

Rusya’nın ülkenin geri kalanını şoke etmek ve Ukrayna kuvvetlerinin moralini bozmak için başkente yıldırım saldırısı yapabileceği düşünülüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.