Manchester City’nin Marc Cucurella transferinde bonservis krizi

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City, Marc Cucurella transferinde bonservis bedeline takıldı. Brighton’ın istediği bonservis bedelini fazla bulan City idaresi, alternatif isimlere yöneldi.

Uzun müddettir Brighton’ın sol beki Marc Cucurella’yı transfer etmek için teşebbüslerde bulunan Manchester City, İspanyol sol bek için istenen bonservis bedelini fazla bulunca transferi askıya aldı.

Brighton’ın 50 milyon pound’luk talebini karşılamama kararı alan Manchester City tarafı transferi beklemeye aldı. Brighton’ın fiyatta indirime gitmemesi halinde alternatif isimlere yönelecek olan Manchester City, Oleksandr Zinchenko’nun Arsenal’e gitmesinden sonra bu mevkiye kesinlikle bir transfer yapmayı hedefliyor.

Cucurella, Zinchenko’dan sonra City’de bu bölgeye gelecek en güçlü adaydı fakat, Brighton’ın 50 milyon pound’luk bonservis bedeli isteğinin altına düşmemesi transferi kilitledi.

CITY’NIN CUCURELLA İÇİN TEKLİFİ

24 yaşındaki İspanyol futbolcu, 2021 yılında Getafe’den 18 milyon euro’ya transfer edilmişti ve 2026 yılına kadar mukavelesi bulunuyor. Geçen dönem sergilediği performansla birinci yılında Brighton’da yılın oyuncusu seçildi. ESPN kaynakları, Manchester City’nin yıldız futbolcu için 35 milyon pound’dan fazla bonservis ödemek istemediğini yazdı.

Transferin zora girmesiyle alternatif isimlere yönelen Pep Guardiola, transfer gerçekleşene kadar Joao Cancelo ve Nathan Ake üzere isimleri bu mevkide değerlendirmeyi düşünüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.