Kavgada kopan kulağını martı alıp götürmüştü: 6 yıldır hukuk uğraşı veriyor

Büyükada’da bir kişinin hengameyi ayırmak isterken, kulağından kopan parçayı martı alıp kaçtı.

29 Temmuz 2016’da Büyükada İskelesi yakınlarında 29 yaşındaki Eyüp Çelik’in tezine nazaran, Almanya’da oturan Danyal Tolgahan Alpaslan Seyrek kız arkadaşına şiddet uyguluyordu.

Olayı gören Eyüp Çelik duruma müdahale etti. Eyüp Çelik ile Danyal Tolgahan Alpaslan Seyrek ortasında tartışma çıktı. Alpaslan Seyrek, Eyüp Çelik’in kulağını ısırarak kopardı, kulaktan kopan parçayı yere attı.

Yerdeki kulak kesimini ise bir martı alarak uzaklaştı. Olaya etraftakiler müdahale etti. 2 taraf da birbirinden şikayetçi oldu. Eyüp Çelik’e kolay yaralama kabahatinden Alpaslan Seyrek’e ‘Yüzde sabit iz kalacak biçimde yaralama’ hatasından dava açıldı.

Bugün de davanın görülmesine devam edildi. Alpaslan Seyrek ve avukatı duruşmaya katılmadı. Eyüp Çelik ise iki avukatı ile davada hazır bulundu.

Adalar Adalet Sarayı’nda görülen davada ‘Sanık hakkında çıkarılan yakalama buyruğunun devamına’ ve ‘Sanık hakkında ek savunmasının alınması için müdafinin bir sonraki celse hazır olması konusunun kendisine ihtarına, yakalama kararının kaldırılması talebinin ek savunma alındıktan değerlendirilmesine’ karar verildi. Duruşma 13 Ekim 2022 tarihinde tekrar görülecek.

“BENİM KULAĞIMA BUNU YAPAN BAYANA NELER YAPARDI”

Eyüp Çelik duruşmaya girmeden evvel “Adalete güveniyorum. Umarım şahsa gereken ceza verilecek. En ağır ceza neyse onu alsın” diye konuştu.

Duruşma çıkışında ise, “6 yıl evvel başıma büyük bir bela geldi. Vatandaşın biri kıyıda kız arkadaşına şiddet uyguluyordu. Kız o denli bir haykırıyordu ki, dayanamadım. Kızı kurtarınca bu sefer bana sardı. Bana geriden tekme attı bacağıma ben de kendimi korumak için onu iteledim. Ben kaldırımdan düştüm, üzerime çullandı yanağımdan ısıracaktı, başımı çevirince kulağımı ısırdı. Kulağım koptu, kopan parçayı tükürdü, yerden kulağımı martı aldı. Başka kulağıma yönelince vatandaşlar, ona meydan dayağı attı. Benim kulağıma bunu yapan o bayana neler yapardı” dedi.

“ARKADAŞLARIM DİYOR Kİ, ‘BIRAKSAYDIN ÖLDÜRSEYDİ'”

Eyüp Çelik “Dava açılalı 6-7 yıl oldu. Mahkemenin gereken cezayı ona vereceğini düşünüyorum. Karşı taraftan yazılı savunma istenecek. Kulağımdan 2 operasyon geçirdim. Gerçek düzgün ameliyat olamadım, formu motamot duruyor. Arkadaşlarım bana diyor ki ‘Sen niçin karışıyorsun, bıraksaydın öldürseydi’ diye lakin ben tekrar görsem yeniden müdahale ederim. Kelamda erkeğim diye kızı alıp dolaşıyor, bir de şiddet uyguluyor” diye konuştu.

“BU OLAYDAN SONRA MÜVEKKİLİMİZ ENGELLİ DURUMUNDADIR”

Bayan Haklarını Muhafaza Derneği Lideri Avukat Hilal Öztürk ise, “Kadın Haklarını Muhafaza Derneği yöneticileri olarak Eyüp Çelik’in müdafii olarak bugün duruşmaya dahil olduk. Karşı taraf hakkındaki yakalama kararı devam ediyor. Şu an Almanya’da olduğu tez ediliyor. Alman mahkemelerinden yakalamaya ait gerekli yazışmalar yapıldı. Karşı tarafın avukatından ek savunma istendi” dedi.

Müvekkilinin bu olaydan sonra engelli durumda olduğunu belirten Öztürk, “Müvekkilimizin akına uğrayan bir bayanı korumak için yaptığı bu fedakarlık, gösterdiği bu faziletli davranış aslında bütün vatandaşlara örnek. Maddi ve manevi tazminat da açılacak. Davadan örnek bir karar çıkmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Related Posts

Reuters: Ukrayna, tahılını çaldığını sav ettiği Rus gemisine Türkiye’nin el koymasını talep etti

Ukrayna, Rusya’nın işgali altındaki Berdyansk Limanı’ndan alınan Ukrayna tahılını taşıdığını tez ettiği Rus bandıralı yük gemisi Zhibek Zholy’nin …

Dodurga’da belediye başkanlığı için 8 aday yarışacak

Yeniden belde statüsü kazanan Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga, ilgili kanun gereği nüfusu 2 binin altına fikir 2014 yılında köye …

Kolunu ‘tankere’ sıkıştırdı, yarım saat yardım bekledi

D-100 yolu Elmalık mevkisinde, 1 Temmuz Cuma günü saat 11.30 sıralarında, Emrah B. idaresindeki 10 AJL 56 plakalı, kimyasal husus yüklü tankerin …

Jabeur ve Alcaraz, Wimbledon’da 3. çeşide yükseldi

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon’da bayanların 3 numaralı seribaşı Ons Jabeur ve erkeklerin 5 numaralı seribaşı Carlos Alcaraz …

Milli golfçüler, Avrupa’dan 6 kupayla dönüyor

Polonya Golf Federasyonu’nun organize ettiği 5 Stars Junior Cup 2022, 27-29 Haziran tarihleri arasında Polonya’da yer alan Sobienie Krolewskie …

İçişleri: 1543 düzensiz göçmen yakalandı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerinin sorumluluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.