Galatasaray’dan savunmaya ‘Viking’ duvarı: Andreas Hanche-Olsen

Galatasaray, stoper sınırını sağlamlaştırmak için harekete geçti. Sevilla’ya transferi gerçekleşmeyen Danimarkalı Nelsson’un yanına Genk’ten Norveçli Hanche-Olsen’i almak isteyen sarı-kırmızılılar, savunmada sorunu İskandinavlarla çözecek.

İç alanda alınan Giresunspor hezimetinde savunma zafiyeti dikkat çeken Galatasaray, stoper çizgisini güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Sevilla’nın Bayern Münih’ten Tanguy Nianzou’yu 20 milyon euro’ya transfer etmesi sonrası Nelsson’un grupta kalacağı katılaştı. Cimbom, Danimarkalı savunmacının yanına Genk’in Norveçli oyuncusu Andreas Hanche-Olsen’i alarak stoper sınırında Viking duvarı kurmak istiyor. Belçika takımıyla görüşmelerini sürdüren sarı-kırmızılılar alternatifler üzerinde de çalışırken listeye son eklenen ismin Nino olduğu öğrenildi.

Yönetim, Olsen’de sonuca ulaşamazsa ismi daha evvel Fenerbahçe ile de anılan Fluminense’nin 25 yaşındaki Brezilyalı stoperini transfer etmek için pazarlıklara başlayacak.

OĞUL LARSSON HEDEFTE

Santrfora bir transfer daha planlayan Galatasaray, Jordan Larsson için Schalke ile  pazarlıklara başladı. İsveç’in efsane futbolcularından Henrik Larsson’un 25 yaşındaki oğlu, ay başında Alman kulübüne imza atmıştı. Cimbom’un Larsson’u kiralamak istediği öğrenilirken Spartak Moskova’dan Shamar Nicholson’u da alternatif olarak belirlediği söz edildi.

NWAKAEME ÖNCELİK DEĞİL

SARI-KIRMIZILILAR, transfer devrinde menajerler tarafından 3. kere önerilen Anthony Nwakaeme için tez etmiyor. Nijeryalı futbolcunun temsilcisi D’Avila, Galatasaray’ın kaidelerini kabul edeceklerini idareye iletirken, sarı-kırmızılı yetkililer evvel savunma ve forvet çizgisine odaklandığı için bu transferi şimdilik beklemeye aldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.