Dolar kuru bugün ne kadar? (2 Mart 2022 dolar – euro fiyatları)

Dolar – euro bugün kaç TL? 2 Mart 2022 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Türk Lirassı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle küresel piyasalarda yaşanan şokun etkisiyle dalgalandıktan sonra bu hafta sakin görünümünü sürdürüyor.

Dolar/TL 14,05’lerde işlem görüyor. Euro/TL ise 15,65 civarında seyrediyor.

Dolar endeksi, şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,2 üzerinde 97,6 seviyesinde bulunuyor. Euro/dolar paritesi ise yüzde 0,4 azalışla 1,1095’ten alıcı buluyor.

Yurt içinde şubat ayı dış ticaret verileri dışında öne çıkan bir verinin olmadığı yeni günde, Euro Bölgesi enflasyonu ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın konuşması takip edilecek.

RUSYA-UKRAYNA GELİŞMELERİ İZLENİYOR

Uzmanlar, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın risk algısını artırarak güvenli liman varlıklara olan talebi desteklediğini bildirdi.

FED’DEN MART AYINDA 25 BAZ PUAN ARTIŞ BEKLENİYOR

Buna göre, dün tahvil piyasalarında ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu ayki toplantısında 50 baz puan faiz artıracağına yönelik fiyatlamalar ortadan kalkarken, bugün itibarıyla yüzde 92 ihtimalle Fed’in 25 baz puan faiz artıracağı tahmin ediliyor. Şubat ayında tahvil piyasalarında Fed’in 7 faiz artışına gideceği öngörülürken, dünkü gelişmeler sonrası tahminler bu sene 5 faiz artışına gidileceği şeklinde güncellendi.

ABD’nin 10 yıllık tahvil faizi, dün artan talebin etkisiyle yüzde 1,68’le 14 Ocak’tan bu yana en düşük seviyeye gerilemesinin ardından yüzde 1,71 seviyesinde dengelendi.

VİDEO: KİEV’DE TELEVİZYON KULESİ BOMBALARIN HEDEFİ OLDU

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.