Dodurga’da belediye başkanlığı için 8 aday yarışacak

Yeniden belde statüsü kazanan Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga, ilgili kanun gereği nüfusu 2 binin altına fikir 2014 yılında köye dönüştürüldü. Dodurga Belediyesince açılan davada, Dodurga’nın belde statüsünü müdafaasına yönelik karar çıktı.

Yeniden belde statüsüne kavuşan Dodurga’da, Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) seçim yapılıncaya kadar Çankırı Valiliğince Orta Kaymakamı Mehmet Ali Uzun belediye lideri, mevcut muhtar Hasan Hüseyin Kaşıkçı da üç mahallenin muhtarı olarak görevlendirildi.

En son 2009 yılında yapılan lokal seçimlerde belediye başkanlığı için oy kullanan seçmenler, 13 yıllık ortadan sonra tekrar Dodurga Belediye Liderini seçmek için sandık başına gidecek. Beldede 1411 seçmen, kurulacak 6 sandıkta oylarını kullanacak.

Beldede 3 Temmuz’da yapılacak seçimde AKP’den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, DemoAkrasi ve Atılım Partisi’nden Şerafettin Kaplan, Demokratik Sol Parti’den Namık Kaya, Tekrar Refah Partisi’nden Hakan Kuşcu, Saadet Partisi’nden İbrahim Çolak, Memleket Partisi’nden Osman Dede, Adalet Partisi’nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi’nden Kamil Erdoğdu başkanlık için yarışacak.

Beldedeki Hamamönü, Kanarya ve Naltepe mahallelerinde de seçim heyecanı yaşanıyor. Seçimlerde 3 mahalle için ortalarında 3 bayan adayın da bulunduğu 13 muhtar adayı bulunuyor.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.