Dikkat çeken iddia… Covid-19, ABD’deki bir laboratuvardan mı sızdı?

Son 2 yıldır tüm dünyayı tesiri altına alan ve birinci sefer Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 virüsüyle ilgili şok edici bir sav ortaya atıldı.

Corona virüsü salgınının kökenine ait iki yıllık bir soruşturma yürüten ünlü ABD’li ekonomist Jeffrey Sachs, virüsün “ABD laboratuvar biyoteknolojisinin” sonucu olduğuna “oldukça ikna olduğunu” söyledi.

Daily Mail’in haberine nazaran, geçen ay global bir konferansta yaptığı sav için, Profesör Sachs, “Araştırılması gerektiğine dair kâfi delil var ve araştırılmıyor, ne ABD’de ne de hiçbir yerde. Bence gerçek olduğu için, ABD’li yetkililer, ‘halının altına’ çok fazla bakmak istemiyorlar” dedi.

Jeffrey Sachs…

ÇİN, VİRÜSÜN KÖKENLERİNİ ÖRTBAS ETMEKLE SUÇLANDI

Covid-19 virüsü ilk olarak, tehlikeli virüslerle çalışan Wuhan Viroloji Enstitüsü’nden (WIV) yaklaşık sekiz mil uzaklıktaki bir pazardan yayılmaya başladı.

Sonrasında bilim insanlarının kıymetli veritabanlarını sildiği ve pandeminin sıfır noktasından yalnızca kilometrelerce uzaktaki bir laboratuvara yönelik bağımsız soruşturmaları engellediği bulundu.

Time mecmuasının dünyadaki en tesirli 100 şahsından biri olarak iki defa seçilen Profesör Sachs, daha evvel yaptığı açıklamalarda pandeminin Çinli ve Amerikalı bilim insanları ortasında yapılan deneylerin sonucu olduğuna inandığını söylemişti.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.