Annesine şiddet uyguladığı için babasını bıçaklayan sanığa tahliye

Olay, geçen yıl 29 Haziran’da Asma Mahallesi Dağbaca Sokak’ta meydana geldi. Alaattin Durdu (45) argümana nazaran eşi N.D.’ye (41) şiddet uygulamaya başladı. Hakan Durdu, babasına mani olmaya çalıştı. Bu sırada Hakan Durdu, babasını ekmek bıçağıyla bıçakladı.

Yaralı halde sokağa çıkıp yardım isteyen Alaattin Durdu, akrabası tarafından hastaneye kaldırıldı. Gözaltına alınan Hakan Durdu tutuklandı.

ANNEMİN ÖLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNDÜM”

Hakan Durdu hakkında, ‘Haksız tahrik altında öldürmeye teşebbüs’ hatasından dava açıldı. 15 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılanan Hakan Durdu, evvelki savunmalarında babasının annesine şiddet uyguladığını söyleyerek, “Olay esnasında annemin öldüğünü düşündüm. O dehşet ile ne yaptığımı bilemedim, pişmanım” dedi.

Şikayetçi olan Alaattin Durdu ise oğlunun, eşiyle tartıştığı sırada, ‘Bugün senin ölme günün’ diyerek kendisini bıçakladığını söyledi. 

Hakan Durdu’nun Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanık Hakan Durdu, duruşmaya SEGBİS ile katılırken, N.D. ile taraf avukatları ise salonda hazır bulundu. Alaattin Durdu ise duruşmaya katılmadı.

SAVCI, SANIĞIN TAHLİYESİNİ İSTEDİ

İsimli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda Alaattin Durdu’nun sol üst kolunda meydana gelen yaralanmaya ait his ve doku kaybının olup olmadığının belirlenmesi için muayene edilmesi gerektiği belirtildi. Raporun gelmesinin uzun süreceğini belirten savcı, tutuklulukta geçen müddetin göz önüne alınarak Hakan Durdu’nun tahliyesini istedi. 

Alaattin Durdu’nun avukatı, Hakan Durdu ve N.D.’nin beyanlarının çelişkili olduğunu tabir ederek, tutukluluk halinin devamını talep etti.

Hakan Durdu’nun avukatı ise Alaattin Durdu’da oluşan yaralanmalardan yalnızca bir adedinin hayati tehlike oluşturduğunu ve müvekkilinin aksiyonu kendi iradesiyle sonlandırdığını ileri sürerek, cürüm vasfının değişme ihtimali olduğundan tahliyesini istedi. 

MAHKEME LİDERİ ŞERH KOYDU, OY ÇOKLUĞUYLA TAHLİYE OLDU

Mahkeme heyeti, Hakan Durdu’nun tutuklulukta geçirdiği mühlet, sabit ikametgahının olması, kaçma kuşkusunun bulunmamasını göz önüne alarak isimli denetim önlemleriyle tahliye edilmesine oy çokluğuyla karar verdi.

Mahkeme lideri ise tahliye kararına şerh koyarak, atılı hatanın oluştuğuna dair kuvvetli kuşku olduğunu, bu sebeple de tutukluluğun yerinde olduğunu belirterek, tahliyesini kabul etmediğini belirtti.

Oğlunun tahliye edilmesine sevinen N.D. mahkeme salonundan gözyaşlarını tutamayarak çıktı.

Related Posts

Reuters: Ukrayna, tahılını çaldığını sav ettiği Rus gemisine Türkiye’nin el koymasını talep etti

Ukrayna, Rusya’nın işgali altındaki Berdyansk Limanı’ndan alınan Ukrayna tahılını taşıdığını tez ettiği Rus bandıralı yük gemisi Zhibek Zholy’nin …

Dodurga’da belediye başkanlığı için 8 aday yarışacak

Yeniden belde statüsü kazanan Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga, ilgili kanun gereği nüfusu 2 binin altına fikir 2014 yılında köye …

Kolunu ‘tankere’ sıkıştırdı, yarım saat yardım bekledi

D-100 yolu Elmalık mevkisinde, 1 Temmuz Cuma günü saat 11.30 sıralarında, Emrah B. idaresindeki 10 AJL 56 plakalı, kimyasal husus yüklü tankerin …

Jabeur ve Alcaraz, Wimbledon’da 3. çeşide yükseldi

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon’da bayanların 3 numaralı seribaşı Ons Jabeur ve erkeklerin 5 numaralı seribaşı Carlos Alcaraz …

Milli golfçüler, Avrupa’dan 6 kupayla dönüyor

Polonya Golf Federasyonu’nun organize ettiği 5 Stars Junior Cup 2022, 27-29 Haziran tarihleri arasında Polonya’da yer alan Sobienie Krolewskie …

İçişleri: 1543 düzensiz göçmen yakalandı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerinin sorumluluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.