AK Parti Küme Başkanvekili Akbaşoğlu: Sayın Akşener de Kılıçdaroğlu’nun müsaadeden gitti

Muhammet Emin Akbaşoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, El Cezire muhabirinin Batı Şeria’da İsrail askerleri tarafından öldürülmesini kınadı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in istismar siyaseti içerisinde olduklarını tabir eden Akbaşoğlu, “Bir palavra, dolan, iftira, algı, kurgu ve kumpas siyasetini, vazgeçilmez temel unsur olarak benimsiyorlar.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun, Suriyeli sığınmacılarla ilgili, CHP’nin kendi hazırladığı rapora da tezat oluşturacak biçimde birtakım çelişkili açıklamalarda bulunduğunu lisana getiren Akbaşoğlu, AK Parti’nin, bu bahiste başından beri ne söylüyorsa bugün de birebirini söylediğini kaydetti.

Akbaşoğlu, “Bir palavrası öbür bir palavrayla örtme stratejisinin bir öteki versiyonu olarak karşımıza çıkan telaffuzlar eşliğinde AK Parti iktidarının yaptıklarını çarpıtma teşebbüsüne tevessül etti. Tahlilin bir modülü değil de sorunun bir kesimi olmayı kendilerine mutlak vazifesi ittihaz etmiş bu mandacı muhalefet anlayışının temsilcileri olan Kılıçdaroğlu ve Akşener’in beyanlarındaki bu çelişkiler yumağı da milletimizin gözünden kaçmayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Sorumsuz siyasetçilerin milleti germeye, kışkırtmaya, millet içerisinde bir kaos çıkartmaya ve sığınmacılar üzerinden birtakım siyasi rantlar elde etmeye dönük yaklaşımlarının, millet tarafından desteklenmediğini belirten Akbaşoğlu, “Bu millete ırkçılık lekesi sürmeye çalışanların uğraşları beyhudedir.” tabirini kullandı.

– “SAYIN KILIÇDAROĞLU, KEŞKE SIZ ADAY OLABİLSENİZ “

Kendi ortalarında 6+1 yahut ittifakın görünmez modülleri olarak bir ortaya gelen muhalefetin, Türkiye’nin hayrına değil, Türkiye’nin ziyanına çalıştığını lisana getiren Akbaşoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Kendi adaylık yarışları ile ilgili süreci örtmeye dönük yaklaşımlara biz de AK Parti olarak söz etmek isteriz ki; Sayın Kılıçdaroğlu, keşke siz aday olabilseniz de karşımıza çıksanız. Bunu nitekim istek ederiz. Fakat siz de çok yeterli biliyorsunuz ki sizi CHP’nin başına kaset operasyonuyla getirenler ne diyecekse o rolü üstleneceksiniz. İçinde bulunduğunuz hırsızlık, arsızlık, yolsuzluk, her türlü beceriksizlik; İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye liderlerinin seçilmelerinin üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına karşın bir projeyi başlatıp nihayetlendirmemelerini, millet yakinen biliyor. Bu gerçeklik karşısında bir büyük telaşa kapılarak gündemi değiştirmek niyetiyle AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsi kin ve nefretinizi kusmak için fırsatlar aradığınızı görüyoruz.

Bugün Sayın Akşener de Kılıçdaroğlu’nun müsaadeden gitti. Hepimiz biliyoruz ki Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP, HDP’li bir lisan ve yaklaşım içerisinde. Sayın Akşener de CHP’lilerle birlikte ola ola zımnî ortak HDP’lilerin lisanına yanlışsız evrilme evresinde. Kimin istismarcı kimin samimi olduğunu bu millet maşeri vicdanında hiçbir formda yanlışa düşmeden ortaya koymuştur ve tekrar koyacaktır.

Biz içtenlikle milletimizin hizmetinde dengeli bir formda milletimizin refahını artırmaya, özgürlüğünü genişletmeye, huzur ve memnunluğunu çoğaltmaya dönüp yaklaşımımızı bugüne kadar devam ettirdiğimiz üzere bundan sonra da devam ettireceğiz.

Etrafa en büyük ziyanı veren, Türk bayrağının yakıldığı, terör paçavralarının dalgalandırdığı, polis araçlarının, ambulansların yakıldığı Seyahat olaylarıyla ilgili ‘gençliğin ulusal şuurlu ayağa kalkması’ halinde Sayın Akşener tarafından nitelendirilmesi, nereden nereye geldiğinizin en büyük ikrarı ve kanıtı değil mi? Çok yazık. Bir milliyetçi tabana seslendiğini tabir ederek, birbiriyle çelişkili bir halde HDP ile ittifaka alıştırmaya dönük bu yaklaşımlarınız UYGUN Parti seçmeni tarafından da millet tarafından da anbean kıymetlendirilmektedir.”

Memleketler arası pandeminin kaideleri içerisinde yaşanan ekonomik meşakkatleri gördüklerini söz eden Akbaşoğlu, “Hep birlikte inşallah büyük bir şahlanışı bu mandacı muhalefete karşın gerçekleştireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.” diye konuştu.

Akbaşoğlu, bir soru üzerine, “Türkiye inançlı bir biçimde sığınmacıların kendi yurtlarına, vatanlarına dönmesi için gerekli her türlü adımı atma konusunda üzerine düşeni yapıyor ve yapacak.” cevabını verdi.

KAYNAK: AA

Related Posts

Reuters: Ukrayna, tahılını çaldığını sav ettiği Rus gemisine Türkiye’nin el koymasını talep etti

Ukrayna, Rusya’nın işgali altındaki Berdyansk Limanı’ndan alınan Ukrayna tahılını taşıdığını tez ettiği Rus bandıralı yük gemisi Zhibek Zholy’nin …

Dodurga’da belediye başkanlığı için 8 aday yarışacak

Yeniden belde statüsü kazanan Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga, ilgili kanun gereği nüfusu 2 binin altına fikir 2014 yılında köye …

Kolunu ‘tankere’ sıkıştırdı, yarım saat yardım bekledi

D-100 yolu Elmalık mevkisinde, 1 Temmuz Cuma günü saat 11.30 sıralarında, Emrah B. idaresindeki 10 AJL 56 plakalı, kimyasal husus yüklü tankerin …

Jabeur ve Alcaraz, Wimbledon’da 3. çeşide yükseldi

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon’da bayanların 3 numaralı seribaşı Ons Jabeur ve erkeklerin 5 numaralı seribaşı Carlos Alcaraz …

Milli golfçüler, Avrupa’dan 6 kupayla dönüyor

Polonya Golf Federasyonu’nun organize ettiği 5 Stars Junior Cup 2022, 27-29 Haziran tarihleri arasında Polonya’da yer alan Sobienie Krolewskie …

İçişleri: 1543 düzensiz göçmen yakalandı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerinin sorumluluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.